• McDonald’s hamburgeri eğitimi aldık!

  McDonald’s hamburgeri eğitimi aldık!

  “Haydi Katılın” programımız ile huzurevi sakinlerimizin tesis dışındaki hayat ile bağlarını devam ettirmelerini ve eğlenceli bir formatta yeni keşifler yapmalarını teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Program dahilinde geçtiğimiz aylarda Starbucks’a gidip, kahve eğitimi almış ve tadım yapmıştık. Bu sefer de huzurevi sakinlerimiz İstanbul’un en eski McDonald’s restoranlarından biri olan Florya McDonald’s şubesine konuk oldu.

  Şube müdürü ve bölge temsilcisinin bizleri ağırladığı McDonald’s restoranında huzurevi sakinlerimiz önce McDonald’s Cafe’nin lattesinin tadına baktılar ve şube müdüründen restoranın tarihçesini ve işleyişini dinlediler. Daha sonra ise hep beraber mutfak bölümüne geçtik ve üretimi yerinde gördük, burada patates nasıl pişirilir, ekmekler nasıl ısıtılır, soslar nasıl dökülür gibi bilgileri öğrendik.

  Sakinlerimiz kendileri için özel hazırlanan menülerden yerken, şubenin sıcakkanlı personelleriyle sohbet etti. Sohbet sırasında sakinlerimizin ilgisini en çok çeken detay McDonald’s’da çalışan personelin genelde çalışma arkadaşlarıyla evlendiği bilgisi oldu.

  McDonalds-ziyareti

  Okuduğunuz için teşekkürler. →