• 13 ŞUB 19
  • 0
  Sevgililer Günü için kurabiye hazırladık.

  Sevgililer Günü için kurabiye hazırladık.

  Violet In Cup Mutfak Atölyesi ile Sevgililer Günü için kalp şeklinde kurabiyeler hazırladık. Sakinlerimiz ellerinde yoğurdukları hamurları güzelce şekillendirip üzerini renk renk şekerler ile süslediler. Kurabiyeler piştikten sonra çikolata sosları ile kurabiyelerini süslemeye devam eden sakinlerimizin bir kısmı dayanamayıp kurabiyelerini yedi, bir kısmı ise ertesi güne sakladı. Etkinlik sonunda sakinlerimiz keyifle salonumuzdan ayrıldı.

  Devamı >>
  • 08 ŞUB 19
  • 0
  Keçe ile cüzdan atölyesi yaptık.

  Keçe ile cüzdan atölyesi yaptık.

  Bakırköy’de bulunan Hande Sanat Atölyesi çalışanları tesisimizi ziyaret ettiler ve sakinlerimiz ile cüzdan atölyesi yaptılar. Rengarenk keçelerin üzerine sakinlerimiz boncuklarını farklı desenlerde işlediler. El işlemesinde çok başarılı olan sakinlerimiz kendi cüzdanlarını hazırlarken çok keyif aldılar.

  Devamı >>
  • 25 OCA 19
  • 0
  Kukla atölyesi yaptık.

  Kukla atölyesi yaptık.

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümü mezunu Asuman Sübay’ın kurduğu Su-Sanat Kukla Atölyesi çalışanları tesisimizde konuğumuz oldu ve sakinlerimizle el kuklaları yaptılar. Sakinlerimizin kendi zevklerine göre seçtikleri kıyafetler ve saçlar birleşince ortaya muhteşem kuklalar çıktı. Büyük bir titizlikle kuklalarını tasarlayan sakinlerimiz, etkinlik sonunda kuklalarına isimler verdiler.    

  Devamı >>
  • 18 OCA 19
  • 0
  Nesime Kantar ile ebru atölyesi…

  Nesime Kantar ile ebru atölyesi…

  Ebru çalışmalarına ilk olarak Caferağa Medresesi’nde hattat-ebrucu Ayla Makas ile başlayan ve 2009 yılından beri kendi atölyesi olan Galatart Ebru Atölyesi’nde çalışmalarına devam eden Nesime Kantar tesisimize geldi ve sakinlerimizle ebru etkinliği yaptı. Su ve boyanın birleşmesi ile oluşan ebru sanatını yapan sakinlerimiz aktiviteden çok keyif aldılar. Çalışmanın sonunda ürettikleri eserleri gururla sergileyen sakinlerimiz, Nesim Hanım’ı en

  Devamı >>