• Bir yaşlının karlı gece izlenimleri…

  Bir yaşlının karlı gece izlenimleri…

  Işıltılar, pırıltılar her tarafı sarmışlar, kimileri pembe gül gibi!

  Pembe gül olur mu demeyin, oluuur, oluur, gülün pembesi de olur. Gülün sarısı en güzeli, yerimden de ettiler beni diyor sarı gül. Acaba şimdi nerede? Onu da bilmiyorum…

  Yağdı, yağdı, neler yağmadı ki! İnciler, kristaller, billurlar, parlak parlak, ışıl ışıl yağdılar, saçıldılar, dağıldılar. Gittikleri yerde parlayıp, parlayıp söndüler. Şimdi onlar nerede? Onu, o diyarlardakiler bilecek, onları aydınlatacak, ısıtıcak ve yollarına devam edecekler. İşte hayat bu!

  Gece parlak, gece ışıltısı bol, gece yarısı etraf renk renk, ışıklı, sanki beni almaya gelmişler. Sıra sıra, dizi dizi olup götürün beni. O esrarlı sabah renkleri ile orada, sırayla beni bekler. Takım takım duruyorlar renkler, ışıltılar orada, arayıp soranlar, kelimeler hepsi beni bekler. Dizi dizi, takım takım, hepsi parlak ışıldıyor, sanki duraklıyor, bekliyor. Dur diyorlar ama duramıyorlar, sanki bir aceleleri var. Yağan kimisi sulu, kimisi bayağı kuru kar bunlar, kar yüklü hediye paketlerinin fiyonkları bunlar. Tertemiz, bembeyaz, pırıl pırıl karlar! Sanki karlar durup bekler neyi,  doğanın bu süslerle oluşmasını tabii!

  Türkan Aksu

  Okuduğunuz için teşekkürler. →