• Sakinlerimiz Anneler Günü’nü kızlarıyla birlikte kutladı.

  Sakinlerimiz Anneler Günü’nü kızlarıyla birlikte kutladı.

  Tesisimizde Anneler Günü tatlı bir heyecanlı kutlandı. Halkla ilişkiler şirketimiz huzurevimizde konaklayan misafirlerimizi kızlarıyla buluşturarak, anne ve kızlarıyla röportaj yaptı, röportaj metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

  Anneler-Günü-Nisan15-web2

  Anneler-Günü-Nisan15-web3

   

  “Anneler Günü nedeniyle Aileden Biri Huzurevi’nde buluşan kızlar ve anneleri hasret giderdiler. Huzurevi sakinleri ilk kez anne oldukları zamanları anlatıp, birbirleriyle duygularını paylaştı. “Evde doğum yaptığım için zordu ama yine de çok güzel bir duyguydu” diyen Perran Giray Hanım, anne olmanın bir kadın için şans ve ayrıcalık olduğunu söyledi.

  Yüksel Onaran Hanım ise “Evlat sahibi olmak Allah’ın bir lütfu” diyerek, anneliğin insana çok güzel duygular yüklediğini belirtti. Yüksel Hanım’ın kızı Bal Onaran, anneler günü sebebiyle Fransa’dan İstanbul’a gelerek, annesini hem şaşırttı hem de mutlu etti.

  Türkan Hanım’ın kızı Ayşe Hanım ise, annesi Türkan Hanım’ın Huzurevi’nde yaşamasından mutluluk duyduğunu belirterek, çok doğru bir tercih yaptıklarını söyledi. “Eskiden aklım hep annemde kalıyordu. Yardımcı istemiyordu, bizim yanımızda kalmayı da kabul etmiyordu. Evde tek başına beslenmesine de dikkat edemediği için sağlıklı değildi” diyen Ayşe Hanım, Aileden Biri Huzurevi’ndeki bakım ve alakanın annesini yeniden sağlığına kavuşturduğunu söyledi. Daha önce evinde tek başına kalan annesinin yangın ve su baskını gibi ciddi kazalara da maruz kaldığını söyleyen Ayşe Hanım, “Şimdi tüm ihtiyaçları gideriliyor, yemeği önüne geliyor ve oldukça sağlıklı” dedi.”

  Okuduğunuz için teşekkürler. →